Астрономи пояснили походження супутників Марса

0
59

Група вчених з Бельгії, Франції і Японії під керівництвом Паскаля Розенбладта з Королівської обсерваторії Бельгії опублікувала дослідження, в якому пояснюється поява двох супутників Марса: Фобоса і Деймоса.

Довгий час вважалося, що ці два об’єкти являють собою астероїди, які були захоплені гравітаційним полем Марса. Однак проведене дослідниками комп’ютерне моделювання показало, що, швидше за все, це не так. На думку вчених, Фобос і Деймос сформувалися з осколків, що з’явилися на орбіті Червоної планети в результаті зіткнення з гігантським об’єктом, який був в три рази менше Марса. Удар припав на північну півкулю планети.

Запропонована астрономами модель передбачає існування у далекому минулому ще декількох супутників Марса, які під впливом гравітації Червоної планети розвалилися на частини і впали на неї.

В майбутньому планується відправка кількох апаратів на Марс, які допоможуть прояснити питання про походження супутників Червоної планети. Так у 2022 році Японське космічне агентство запустить місію до Фобоса для доставки грунту з марсіанського супутника на Землю, а в 2024 році схожу місію планують здійснити Роскосмос і Європейське космічне агентство.

Дивитися відео.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here