Астрономи знайшли галактику-франкенштейна

0
81

На відстані близько 250 млн. світлових років від Землі астрономи виявили незвичайну галактику, яка виявилася несхожа на інші. За словами вчених, вона сформувалася з частин кількох галактик.

Спочатку вважалося, що галактика UGC 1382 є старою, невеликий і досить поширеною. Однак спостереження, проведені за допомогою космічних і наземних телескопів, показали, що вона в 10 разів більше, ніж передбачалося раніше. Більш того, на відміну від більшості галактик, її внутрішня область виявилася молодше, ніж зовнішня.

«Ця рідкісна галактика-франкенштейн змогла вижити з-за того, що вона розташована у відносно «тихому» регіоні», – говорить один з авторів роботи Марк Сейберт.

Астрономи виявили галактику випадково. Дослідники вивчали зірки, які утворюються в типових еліптичних галактиках. Вчені припускали, що галактика UGC 1382 – одна з них. Однак зображення галактики, отримані апаратом GALEX в ультрафіолетовому діапазоні, показали, що у неї є спіральні рукави, які еліптична галактика не повинна мати. До спостереження за цією незвичайною галактикою підключили та інші телескопи, які отримали додаткові дані в інфрачервоному та видимому діапазоні.

Виявилося, що розмір UGC 1382 становить близько 718 тис. світлових років, що більш ніж у сім разів перевищує розмір нашого Чумацького Шляху. Галактика являє собою обертовий диск розрідженого газу. Тому зірки в ній не утворюються швидко. Однак найбільше галактика вразила вчених віком своїх «компонентів». У більшості галактик внутрішня область містить старі зірки. У міру свого зростання у зовнішній області відбувається формування нових, більш молодих, зірок. У випадку з UGC 1382 все було навпаки. Центральна частина виявилася молодше, ніж навколишній її спіральний диск. На думку вчених, дві частини галактики формувалися незалежно один від одного. Вони мали свій власний шлях розвитку» перед тим, як злитися. Спочатку, ймовірно, існувала група невеликих галактик, складалися, головним чином, з газу і темної матерії. Пізніше по сусідству утворилася линзовидная галактика -обертовий диск із спіральними рукавами. Більше 3 млрд. років тому невеликі галактики оточили линзовидную галактику і з’єдналися з нею.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here