Біля берегів Швеції знайдений корабель XVII століття

0
59

Шведські підводні археологи заявили про виявлення залишків корабля «Блекінге», який пішов на дно недалеко від узбережжя Швеції в 1713 році, повідомляє The Local. Корабель мав такі ж розміри, що й знаменитий корабель «Ваза», затонулий в 1628 році і зараз демонструється в музеї в Стокгольмі.


Jim Hansson/Sjohistoriska Museet

«Блекінге» знаходиться на дні поруч з портом Карлскруна на півдні країни. Довжина корабля становила 45 метрів. Він мав 68-70 гармат. За словами істориків, знахідка цікава тим, що «Блекінге» був першим кораблем, спущеною на воду на верфі Карлскруна. Сталося це в 1682 році. Військова гавань Карлскруна була побудована королем Карлом XI. «Блекінге» брав участь у морській битві проти Данії в 1700 році за часів правління Карла XII.

Jim Hansson/Sjohistoriska Museet

Є припущення, що корабель сів на мілину недалеко біля одного з островів в Ботнічній затоці в 1683 році. Він був врятований, і використовувався протягом ще двох десятиліть.

Jim Hansson/Sjohistoriska Museet
Jim Hansson/Sjohistoriska Museet

Згідно з припущенням ряду істориків, корабель міг бути навмисно затоплений під час кампанії Карла XII проти Росії. Гармати «Блекінге» могли використовуватися для захисту порту від російських кораблів.

«Блекінге» має не дуже хорошу схоронність. Дошки частини корабля були використані при будівництві в гавані, однак його нижні секції збереглися краще.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here