Біля мису Канаверал знайдені стародавні французькі гармати

0
81

Група підводних археологів з Global Marine Exploration виявила біля узбережжя Флориди поруч з мисом Канаверал сліди трьох корабельних аварій, що сталися в XVI столітті, повідомляє Live Science.

Дослідникам вдалося знайти 22 гармати, які перебували на іспанських кораблях, а також мармуровий монумент, прикрашений французької королівської лілією. За словами археологів, цей монумент був привезений на кораблі експедиції французької колоніста Жана Рібо в 1562 році.

французские пушки возле мыса Канаверал

Три бронзові гармати мали декоративні елементи. Дві з них досягали в довжину 3 метри, третя – 2 метри. За даними письмових джерел, бронзові гармати і монумент з експедиції Рибо були встановлені у форті Каролін на березі річки Сент-Джонс (зараз тут знаходиться місто Джексонвіль). У 1565 році під час нападу іспанців на форт гармати і монумент були захоплені. В якості трофеїв їх повантажили на іспанські кораблі, однак ті потрапили в шторм і затонули. Залишки кораблів були знайдені на площі 6 на 0,8 км. Поруч були виявлені сліди ще одного більш пізнього корабельної аварії, яка сталася в XIX столітті.

французские пушки возле мыса Канаверал

Крім трьох бронзових гармат дайвери знайшли 19 залізні гармат, 12 якорів, жорнів, розкиданий по дну баласт і снаряди. На одній з бронзових гармат були позначення, які вказували на те, що вона була відлита в 1540-х рр. під час правління Генріха II.

французские пушки возле мыса Канаверал
французские пушки возле мыса Канаверал
французские пушки возле мыса Канаверал

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here