Біля узбережжя Туреччини знайдені візантійські тарілки

0
103

Турецькі підводні археологи виявили на місці аварії візантійського корабля сотні мистецьки оздоблених тарілок. За словами вчених, судно затонуло в XII столітті недалеко від узбережжя сучасної турецької провінції Анталья, повідомляє Hurriyet Daily News.


DHA

Посуд був прикрашений зображеннями риб і квітів. Всього археологами було знайдено близько ста цілих і близько трьохсот розбитих тарілок. Деякі тарілки були з одного набору. Вони мали схожі мотиви, але відрізнялися тільки розміром.

DHA
DHA

На думку дослідників, перевозив посуд корабель розбився об скелі. Тарілки розкидані на ділянці довжиною 15-20 метрів. Як вважають турецькі археологи, посуда була виготовлена в двох різних майстерень. Тарілки лежали на дні стопкою. Фрагменти самого судна знайти не вдалося. За словами турецьких фахівців, швидше за все, деревина була поїдена корабельним хробаком Teredo navalis, оскільки залишки корабля знаходилися на невеликій глибині.

DHA
DHA

Деякі тарілки виявилися пошкоджені, мабуть, молотками. Ймовірно, хтось відшукав це місце раніше археологів і спробував відокремити тарілки від породи, незважаючи на встановлений 10 років тому заборона на заняття дайвінгом в цьому районі. Повідомляється, що розкопки на місці аварії будуть завершені у наступному році.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here