Blue Origin розробляє величезну ракету-носій

0
75

Засновник компанії Blue Origin Джефф Безос оголосив про розробку нової гігантської ракети-носія, яка буде називатися New Glenn на честь Джона Гленна, першого американського астронавта, який здійснив орбітальний космічний політ. Довжина ракети в триступінчатому варіанті складе 95 метрів, в двоступінчастому – 82 метри. Її діаметр буде досягати близько 7 метрів.

Новий планується запустити ракету зі стартового комплексу-36 на мисі Канаверал вже в кінці цього десятиліття.

Тяга першої ступені буде становити близько 17000 кН, в два рази менше, ніж у самої вантажопідйомної ракети-носія Saturn V, яка використовувалася для реалізації місій «Аполлон». Кожна з двох ступенів нової ракети буде мати сім двигунів BE-4. Двигун BE-4 буде використовувати як окислювач рідкий кисень, в якості палива – скраплений метан. Третя щабель буде оснащуватися одним двигуном BE-3, що працює на рідкому водні і рідкому кисні.

За словами Джеффа Безоса, New Glenn буде виводити комерційні супутники, а також доставляти на орбіту астронавтів.

Вартість одного запуску ракети-носія Джефф Безос не назвав. Blue Origin отримала популярність як розробник багаторазових ракет-носіїв. На представленому компанією зображенні показана щабель, що має опори. Ймовірно, першу сходинку New Glenn передбачається зробити повертається.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here