Бобри допоможуть створити костюм для серфінгістів

0
91

Бобри і деякі інші тварини на відміну від моржів і китів не мають товстого шару підшкірного жиру, проте це не заважає їм плавати в холодній воді. Зберігати тепло і залишатися сухими під час плавання їм допомагає хутро, що створює повітряний прошарок.

Фахівці з Массачусетського технологічного інституту вирішили створити костюм для плавання, який би використовував схожий принцип. Розробка, як вважають дослідники, буде затребувана, насамперед, серфінгістами.

Фахівці експериментували з волосками різного розміру, опускаючи з різною швидкістю створену з них покриття в воду. Кожен раз вчені фіксували кількість повітря, що опинився між волосками. Для одержання штучного хутра дослідники спочатку створили з допомогою лазера в невеликих акрилових блоках кілька тисяч крихітних отворів. Після чого заповнили форму полидиметилсилоксаном, а потім після застигання засвоїли матеріал.

Під час експериментів волоски занурювалися в силіконове масло для того, щоб можна було краще роздивитись, як утворюються бульбашки повітря. Досліди показали, що при зануренні волосків поряд з підставою утворювалася досить товстий повітряний шар. Чим далі до кінців волосся, тим повітря ставало менше. За словами дослідників, на формування повітряних прошарків великий вплив надає і швидкість, з якою поверхня занурюється в рідину.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here