Curiosity знайшов на Марсі загадковий метеорит

0
92

Апарат Curiosity, можливо, виявив на Марсі в районі гори Шарп метеорит. Якщо припущення підтвердяться, це буде третій метеорит, знайдений марсоходом на Червоній планеті за чотири з половиною роки. Поки NASA знахідку офіційно не підтвердили. Об’єкт химерної форми має сіруватий колір. На поверхні фрагмента можна помітити невеликі ямки. Подібні вм’ятини властиві для метеоритів. Ямки утворюються, коли більш м’який матеріал викидається з об’єкта під час входження в атмосферу, що супроводжується підвищенням тиску і температури.


Передбачуваний марсіанський метеорит, знайдений Curiosity

Інтерес до знахідки підігріває той факт, що всього одне зображення передбачуваного метеорита було опубліковано на сервері NASA, куди викладаються знімки у форматі raw, надіслані марсоходом, повідомляє Universe Today.

Фотографія об’єкта була зроблена 12 січня цього року кольоровою камерою MastCam. На знімку видно три світлі точки на метеориті. Можливо, їх зробив сам марсохід Curiosity лазером, що входить у набір інструментів ChemCam. Судячи з того, як відбивається світло в точках, об’єкт складається з залізно-нікелевого сплаву.

На поверхности объекта можно заметить три светлые точки, оставленные, вероятно, лазером марсохода
На поверхні об’єкта можна помітити три світлі крапки, залишені, ймовірно, лазером марсохода

У жовтні 2016 року апарат знайшов схожий метеорит, який отримав назву Egg Rock. Він також складався з заліза і нікелю. На фотографії з цим об’єктом можна також помітити світлі точки від лазера на його поверхні.

Метеорит Egg Rock, найденный в 2016 году
Метеорит Egg Rock, знайдений в 2016 році

Перший метеорит був виявлений марсоходом Curiosity в травні 2014 року. Цей об’єкт отримав назву Lebanon. Поруч з ним знаходився невеликий фрагмент, який відколовся від нього.

Обнаруженный в 2014 году метеорит Lebanon и фрагмент от него
Виявлений у 2014 році метеорит Lebanon і фрагмент від нього

Таким чином, всього на Марсі марсходами було знайдено вісім метеоритів. П’ять інших були виявлені Opportunity. Примітно, що всі марсіанські метеорити були залізними. На Землі такі метеорити дуже рідкісні. Більшість (близько 95%) впали на нашу планету метеоритів відносяться до кам’яних метеоритів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here