Дослідники по річках подолали шлях з Тихого океану в Північний Льодовитий

0
29

Дослідники в рамках експедиції Російського Географічного товариства змогли подолати шлях від Тихого океану до Північного Льодовитого по сибірських річках.


Индигирка. Фото: Кирило Уютнов

Експедиція “Полюс холоду з’єднує океани” почалася з Охотська в Хабаровському краї 10 липня 2016 року. Організаторами виступили Російський союз рятувальників і Російське географічне товариство. Перед мандрівниками стояло завдання пройти з Тихого океану в Північний Льодовитий по внутрішнім водним шляхам. Маршрут довжиною 2868 кілометрів пройшов через полюс холоду в Оймяконі і точку океанської біфуркації, в якій якутська річка Делькю розпадається на два рукави – Делькю-Охотскую, що впадає через Полювання в Тихий океан, і Делькю-Куйдусун, приплив Індигірки, що впадає в Північний Льодовитий океан.

Маршрут экспедиции
Маршрут експедиції “Полюс холоду з’єднує океани” проходить по річках Полюванні і Индигирке. Фото надано учасниками експедиції

Експедиція показала, що пройти внутрішніми водними шляхами з Тихого океану в Північний Льодовитий можливо.

5 серпня учасники експедиції досягли селища Російське Устя, розташованого в гирлі Індигірки, і вийшли до кінцевої точки запланованого маршруту – березі Північного Льодовитого океану.

Під час експедиції учасники експедиції досліджували гідрографічні особливості річок басейну Полювання і Індигірки, взяли проби ґрунту та води, виявили гніздування рідкісних птахів – белоплечих орланів. На городищі покинутого в XIX столітті міста Зашиверска мандрівники провели археологічні дослідження.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here