Дивний звук зафіксований в районі Маріанської западини

0
68

Підводним апаратом був зафіксований дивний звук в районі Маріанської западини, повідомляє Університет штату Орегон. Як вважають вчені, складний звук, швидше всього, міг видати кит – малий смугастик. Сигнал з п’яти частин мав тривалість близько 3 секунд. Він складався з низького «стогону» на частоті 38 Гц і «металевого» фіналу на частоті 7,5 кГц.

Звук був записаний океанським глайдер на схід від Гуама. Вперше сигнал був зареєстрований восени 2014 року, а потім під час наступного проходження підводного апарату навесні 2015 року. Вчених здивувала складність сигналу, який був виданий як на низьких частотах, які типові для багатьох беззубих китів, так і на високих.

Як вважають дослідники, «металева» частина сигналу нагадує звуки, що видаються малими полосатиками, які мешкають в районі Великого Бар’єрного Рифа на північний схід від Австралії.

Зазвичай сигнали беззубих китів пов’язують з періодом спарювання. Їх, як правило, реєструють взимку. Однак звуки в районі Маріанської западини реєструвалися протягом усього року. Що вони можуть означати, поки залишається загадкою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here