Гробниця кельтської жриці знайдена в Німеччині

0
110

2,6-тисячолітня гробниця з безліччю золотих предметів була виявлена в Німеччині недалеко від Дунаю. У похованні дослідники знайшли скелет жінки, швидше за все, кельтської жриці. На момент смерті їй було 30-40 років. Крім прикрас у гробниці були знайдені скам’янілі морські їжаки і амоніти.

Безліч могил, розташованих поруч із гробницею, були розграбовані в різний час, але гробниця жриці виявилася недоторканою в давнину. Вчені датували поховання першою половиною VI століття до нашої ери.

Місце, розташоване поряд з Альпами на півдні Німеччини, зацікавила археологів ще в 1950-х рр. Ученим було відомо, що тут знаходилася кельтська фортеця Хойнебург. Однак тоді жодних значущих знахідок не було зроблено.

Гробница кельтской жрицы

У 2005 році місцевий фермер знайшов на розташованому поруч полі золоту брошку, яка перебувала в могилі дівчатка віком 2-4 роки. Це поховання розташовувалося поруч з гробницею жінки, яку пізніше розкопали археологи. Гробниця жінки мала похоронну камеру, складену з колод.

Гробница кельтской жрицы

Побоюючись, що вона може бути пошкоджена ще одним плугом, фахівці вирішили повністю витягти 80-тонну секцію в грудні 2010 року з допомогою крана. Дослідники назвали її Келтенблок. Секція була перевезена в лабораторію у Баден-Вюртемберг.

Гробница кельтской жрицы

В гробниці було знайдено безліч скарбів: прикраси з бурштину, золота і бронзи, хутра та тканини, прикраса у вигляді рогів бика і бронзові дзвіночки, які кріпилися до кінської шиї. Крім того, було виявлено предмети із самшиту, браслети з чорного сланцю і шкіряний пояс з бронзовими елементами.

Гробница кельтской жрицы

Прикраси були покладені на тіло жінки зростанням 1,62 м. У протилежної сторони камери дослідники знайшли скелет іншої жінки зростанням 1,57 м. Вона була похована разом кількома бронзовими прикрасами. Ймовірно, вона виконувала роль служниці.

Гробница кельтской жрицы

Підлогу гробниці був покритий настилом з дуба і білої ялиці. Вчені визначили, що дерева були зрубані восени 583 р. до н. е .. у цей період У регіоні жили представники гальштатської культури.

Гробница кельтской жрицы

Гарну схоронність поховання вчені пояснюють тим, що глина навколо похоронної камери перешкоджала виходу з гробниці води, яка потрапляла сюди під час розливів Дунаю, тим самим сприяючи її консервації.

Гробница кельтской жрицы

Прикраси жінки за своїм стилем нагадували брошка дівчинки, знайдену в 2005 році. Її могила знаходилася усього в 2 метрах. Вчені припустили, що жінка і дівчинка були поховані в один і той же період. Прикраси були схожі на ті, які зустрічають археологи набагато південніше: у Італії, Греції та на Кіпрі. На думку фахівців, це свідчить про те, що в той період культури в різних частинах Європи були більш тісно пов’язані, ніж вважалося раніше.

Гробница кельтской жрицы
Гробница кельтской жрицы
Украшения второй женщины, возможно, служанки
Прикраси другої жінки, можливо, служниці

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here