Hubble розгледів темна пляма на Нептуні

0
102

Нові зображення Нептуна, отримані космічним телескопом Hubble 16 травня 2016 року, підтвердили існування вихору в атмосфері планети. Хоча схожі освіти були зафіксовані апаратом Voyager 2 в 1989 році і Hubble в 1994 році, вперше темна пляма на Нептуні було зареєстровано в XXI столітті.

Темні вихори на Нептуні часто супроводжуються появою яскравих хмар, які також спостерігалися Hubble. Існує припущення, що хмари утворюються, коли повітряний потік прямує вгору над вихором. Під час цього процесу газ, ймовірно, перетворюється на кристали метанового льоду. Вони нагадують орографічні хмари на Землі, що піднімаються над гірськими вершинами.

Про яскравих хмарах на Нептуні повідомили у липні 2015 року декілька астрономів-любителів. Однак тоді, судячи з усього, сам вихор залишився непоміченим. Вихори на Нептуні зазвичай можна помітити тільки в голубій області спектру, і поки тільки космічний телескоп Hubble має дозвіл, що дозволяє побачити їх на такій значній відстані від планети. Пляму було помічено Hubble в південній півкулі.

На відміну від штормів на Юпітері вихори на Нептуні більш швидкоплинні. На Нептуні вони можуть сильно змінитися лише за кілька років. На Юпітері шторму можуть тривати десятки років.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here