Juno надіслав нові знімки Юпітера

0
90

Апарат NASA Juno надіслав перші знімки північного полюса Юпітера, отримані під час свого першого обльоту газового гіганта. Зонд наблизився до Юпітера 27 серпня на відстань 4,2 тис. км. Це перший з 36 обльотів Juno. Передача даних об’ємом 6 мегабайт, зібраних в ході 6-годинного прольоту від північного полюса до південного, зайняло півтора дня. Хоча аналіз отриманої інформації ще триває, вже можна говорити про деякі унікальні відкриття.

«Перше зображення північного полюса Юпітера свідчить про те, що він ні на що не схожий, він не такий, яким ми його уявляли до цього», – заявив Скотт Болтон з Південно-Західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо. – «Північний полюс Юпітера має синюватий колір, ніж інші частини планети. І в цьому регіоні багато штормів. Ми виявили, що хмари на Юпітері мають тіні, що, можливо, свідчить про те, що ці хмари знаходяться вище інших утворень».

Крім камери JunoCam під час обльоту були також задіяні всі вісім інструментів апарату. Зокрема, був використаний інструмент Jovian Infrared Auroral Mapper, дозволив отримати знімки полярних регіонів Юпітера в інфрачервоному діапазоні.

Полярное сияние на южном полюсе Юпитера в инфракрасном диапазоне
Полярне сяйво на південному полюсі Юпітера в інфрачервоному діапазоні

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here