«Калашников» представив нові гвинтівки для снайперів

0
92

Концерн «Калашников» в рамках міжнародного військово-технічного форуму «Армія-2016» вперше продемонстрував дослідний зразок нової модульної високоточної гвинтівки ВСВ-338. Концерн також представив дослідний зразок нової самозарядної снайперської гвинтівки – СВК.


ВСВ-338

Далекобійна снайперська гвинтівка ВСВ-338 під патрон .338 Lapua Magnum призначена для застосування снайперами в будь-яких погодних умовах, при стрільбі на дальності до 1500 м.

ВСВ-338
ВСВ-338

Всі вузли гвинтівки ВСВ-338 зібрані на несучому корпусі з алюмінієвого сплаву, а модульна конструкція дозволяє проводити швидку заміну стовбура. Принцип компонування гвинтівки – модульний. Запирання каналу ствола здійснюється безпосередньо в муфті ствола поворотом поздовжньо-ковзного затвора на три симетрично розташованих бойових упору. Спусковий механізм з попередженням дозволяє регулювати загальний хід спускового гачка і зусилля спуску. Двосторонній запобіжник флажкового типу блокує затвор, шептало і спусковий гачок. Цівка гвинтівки має пази типу KeyMod для кріплення сошки, антабки для ременя, знімних планок Пикатинни під установку додаткового обладнання. У верхній частині корпусу і цівки виконана напрямна Пикатинни для установки оптичного і механічного прицілу, а також приладу нічного бачення.

Гвинтівка оснащена складним прикладом з регульованими по висоті і в бічному напрямку опорою щоки і плечовим упором, а також регульованою по висоті додаткової висувний стійкою. Елементи управління гвинтівкою (накладка цівки, рукоятка і приклад) виконані з високоміцної пластмаси, мають симетричну форму і зручні для стрілянини як з лівого, так і з правого плеча.

СВК
СВК

Компактна самозарядна снайперська гвинтівка СВК розробляється у двох варіантах – під вітчизняний патрон 7.62х54R і під найпоширеніший у світі винтовочный патрон 7.62х51 НАТО.

СВК
СВК

Гвинтівка має «перевернуту» компонування зі сталевою ствольною коробкою П-образного перетину, в якій у «підвішеному» стані розташовується затворна група. Автоматика зброї використовує газовий поршень з коротким ходом і поворотний затвор з трьома бойовими упорами. В конструкції передбачений ручний газовий регулятор, що забезпечує надійну і комфортну стрілянину, як у звичайній конфігурації, так і з встановленим глушником.

СВК
СВК

Харчування патронами забезпечується з отъемных коробчатих магазинів стандартної (10 патронів) і підвищеної (15 або 20 патронів) ємності. У варіанті під патрон 7.62х54R магазини СВК взаємозамінні з магазинами гвинтівки Драгунова.

Гвинтівка має двосторонні органи управління зброєю. На верхній частині ствольної коробки виконана планка Пикатинни для встановлення сучасних прицільних комплексів. Відкриті прицільні пристосування при необхідності можуть бути встановлені на цю саму планку. Пластиковий регульований приклад складається вбік. Гвинтівка може комплектуватися швидкознімним тактичним глушником і складаний сошкою. В даний час СВК проходить заводські випробування.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here