Китай в листопаді запустить апарат для збору місячного грунту

0
82

Китай планує в кінці листопада цього року запустити апарат «Чан’е-5» chang’e-5, який доставить зразки місячного грунту на Землю, повідомляє Xinhua. Зонд буде виведений в космос ракетою-носієм «Великий похід-5» (Чанчжен-5), яка буде запущена з космодрому Веньчан, розташованому на острові Хайнань на півдні Китаю.

Запуск стане першою для Китаю місією по збору зразків місячного грунту і доставці його на Землю. Вперше китайський апарат здійснить старт з місячної поверхні і стикування на місячній орбіті з орбітальним модулем на відстані 380 тисяч км від Землі.

Місячний зонд буде важити 8,2 т. Він буде складатися з чотирьох частин: орбітального модуля, посадкового модуля, злітного модуля і аргументу модуля.

Посадковий модуль повинен буде завантажити зразки місячного грунту під злітний модуль. Злітний модуль стартує з Місяця і пристыковывается до орбітального модуля з її обчислене модулем, який перевантажуються зразки. Орбітальний і повертається модулі відправляються назад на Землю. На відстані кількох тисяч кілометрів від планети, вони поділяються. Орбітальний модуль згорить у щільних шарах атмосфери, а повертається повинен буде здійснити посадку.

Крім «Чан’е-5» Китай також планує запустити автоматичну міжпланетну станцію «Чан’е-4», яка повинна буде в 2018 році здійснити першу в історії людства м’яку посадку на зворотному боці Місяця. «Чан’е-4» буде складатися з місячної станції і місяцеходу. Крім того, в країні активно обговорюються плани відправити астронавтів на Місяць.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here