Люди зявилися в Північній Америці на 10 тисяч років раніше, ніж прийнято вважати

0
71

До теперішнього часу найдавнішими свідченнями перебування людини на території Північної Америки були предмети віком 14 тис. років. Однак нові знахідки, зроблені канадськими дослідниками з Монреальського університету, говорять про те, що з цим материком люди були знайомі ще 24 тис. років тому.

В ході розкопок в одній з печер в Канаді в районі Юкон недалеко від кордону з Аляскою вчені виявили щелепу коні з подряпинами з боку мови. За словами вчених, ці сліди були зроблені, коли тварині відрізали мову кам’яним знаряддям.

Печери Блуфиш, розташовані на березі однойменної річки, були вперше досліджені ученим Жаком Сенк-Маром у 1977-1987 рр. Він провів радіовуглецеве датування виявлені в печерах кісток тварин, яке показало, що їм близько 30 тис. років. Вчений припустив, що в цьому місці розташовувалася стоянка людини. Однак через відсутність подібних знахідок в інших місцях висунуту Сенк-Маром гіпотезу зустріли з великим скептицизмом в науковому середовищі. Крім того, не було підтверджень, що знайдені в печері кістки мамонтів, коней, бізонів та північних оленів могли бути залишені саме людиною, а не яким-небудь хижаком.

Вчені з Монреальського університету вирішили перевірити привезені з Юкона останки, які зберігалися в Канадському музеї історії в Гатіно. Всього таких кісток набралося близько 36 тисяч. Дослідникам знадобилося два роки, щоб їх більш ретельно вивчити. Аналіз зразків виявив на 15 кістках сліди, які однозначно свідчили про те, що вони були зроблені людиною. Ще на 20 фрагментах фахівці знайшли подряпини, які також можна було б віднести до результатів людської діяльності.

Деякі подряпини були у вигляді прямих ліній, частина мали V-подібну форму. На думку канадських фахівців, подібні сліди були зроблені кам’яними інструментами при свежевании.

Кістки були різного періоду. Фрагмент кінської щелепи виявився найдавнішим. Його вік – 23 тис. – 24 тис. років.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here