MRO зняв передбачуване місце падіння Schiaparelli

0
68

Апарат Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) вдалося сфотографувати район Meridiani Planum, яке, як припускають фахівці NASA, є місцем падіння модуля Schiaparelli, запущеного в рамках спільної місії ESA і Роскосмосу – ExoMars. На знімку видно темну пляму, яка, ймовірно, з’явилося в результаті зіткнення модуля з поверхнею Марса, а також світле пляма, яка може бути 12-метровим парашутом Schiaparelli.

Schiaparelli увійшов в атмосферу Червоної планети в 2:42 p.m. GMT 19 жовтня для спуску, який повинен був тривати 6 хвилин.

Сигнали, прийняті радіотелескопом GMRT в Пуне, Індія, і апаратом Mars Express, дозволяють говорити про те, що більшість етапів під час зниження пройшли успішно. Однак передача сигналів з модуля обірвалося незадовго до того, як він повинен був торкнутися поверхні.

место падения Schiaparelli

Вчені порівняли знімок, отриманий Mars Reconnaissance Orbiter 20 жовтня, з фотографією, зробленою в травні цього року. На попередньому знімку не було зображень темного і світлого плям. Темна пляма розміром 15х40 метрів від світлого відділяє близько кілометра.

Фахівці NASA вважають, що спуск Schiaparelli був більш довгим, ніж передбачалося. Апарат, мабуть, ще не досяг поверхні, коли двигуни м’якої посадки вже вимкнулися.

Швидше за все, модуль впав з висоти 2 – 4 км. Його швидкість у момент зіткнення складала більше 300 км/ч. Судячи з усього Schiaparelli вибухнув після падіння, оскільки паливо, можливо, не було кінця витрачено. Точну причину аварії наразі з’ясовують фахівці.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here