На Алтаї знайшли поховання монгола з сагайдаком і стрілами

0
76

Недалеко від села Кокоря в Республіці Алтай двома місцевими жителями було виявлено поховання XIII – XV ст., в якому були знайдені дерев’яний труну з останками чоловіки, а також сагайдак з берести, держаки і металеві наконечники стріл, повідомляє Siberian Times. Крім того, в могилі перебувала різне начиння, виготовлена з коренів дерев, берестяні накладки для сідла і фрагменти шовкових стрічок, якими було обгорнуте тіло померлого. Поховання розташовувалося в ніші в скелі.


Siberian Times

Майстерно зроблений сагайдак мав кілька кишень для різних типів стріл, говорить директор Агентства з культурно-історичної спадщини Республіки Алтай Василь Ойношев. Археологи поки не отримали дозволу на розкриття труни, однак, за словами місцевих жителів, які першими заглянули в нього, всередині знаходяться кістки, і можливо, цибулю.

Siberian Times
Siberian Times

За словами археологів, раніше колчанов, подібних знайденому в похованні, на території Республіки Алтай не знаходили. Вчені вважають, що похований, ймовірно, мав монгольське походження. Померлий міг бути воїном або мисливцем. Під час огляду поховання дослідники знайшли шкіряну смугу, яка використовувалася для кріплення сагайдака до ременя.

Siberian Times
Siberian Times
Siberian Times
Siberian Times
Siberian Times
Siberian Times
Siberian Times
Siberian Times

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here