На Кіпрі знайдено багате 3,5-тисячолітнє поховання

0
87

Археологи з Гетеборзького університету виявили на південному сході Кіпру одну з найбагатших поховань бронзового століття на острові. Дослідники датували поховання 1,5 тис. – 1,4 тис. рр. до н. е.

Під час розкопок було знайдено велику кількість артефактів, в тому числі безліч золотих предметів, дорогоцінні камені, п’ять циліндричних печаток, бронзовий кинджал, а також єгипетські амулети у вигляді скарабеїв. Крім того, у похованні археологи виявили більше ста майстерно декоровані керамічних судин. Деякі предмети були привезені на острів з інших регіонів Середземномор’я, що свідчить про те, що в давнину Кіпр мав тісні торговельні зв’язки з середземноморськими поселеннями.

Так деякі судини в похованні були привезені з Греції. Вони були створені представниками мікенської цивілізації. Частина судин була виготовлена в Анатолії та на Криті.

Розмір поховання становить 4х3 метри. За словами шведських археологів, це сімейне поховання. Тут були поховані вісім дітей у віці 5-10 років і дев’ять дорослих, самому старшому з яких було близько 40 років.

Дослідникам поки вдалося виявити тільки поховання, однак саме поселення, де жили померлі, ще належить знайти.

Одними з найбільш цікавих артефактів стали судини і єгипетські амулети. На деяких посудинах збереглися малюнки. Так на одному з них були зображені люди в колісницях з двома запряженими в них кіньми. На іншій посудині було знайдено зображення жінки в гарному одязі. За словами вчених, фігура, можливо, зображає богиню. За стилем вона ближче до мінойської культури, що існувала на Криті. Однак, як вважають археологи, судини були виготовлені в Греції, яка випробувала сильний вплив мінойської культури.

На одному з єгипетських амулетів вчені знайшли ієрогліфи, які дозволили співвіднести знахідку з часом правління одного з найбільш могутніх фараонів Тутмоса III (1479-1425 до н. е..).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here