На комету Чурюмова-Герасименко виявлений спускний апарат

0
104

Менш ніж за місяць до завершення місії Rosetta камера високого дозволу зонда виявила апарат Philae на поверхні комети Чурюмова-Герасименко, місцезнаходження якого залишалося невідомим протягом року, повідомляє ESA.

На знімках, зроблених інструментом OSIRIS з відстані 2,7 км від поверхні комети, видно обриси самого спускного апарата, а також дві з трьох його ніг.

Зображення дозволяють зрозуміти, чому з-за невдалого розташування зв’язок з Philae була ускладнена з моменту його посадки 12 листопада 2014 року.

Philae останній раз спостерігали тоді, коли він торкнувся поверхні комети в районі Агилкия. Після зіткнення з поверхнею апарат відскочив і перемістився в інший район на другий розміром частці комети, який пізніше отримав назву Абидос.

Через три дні ресурс основної батареї Philae був витрачений. Апарат перейшов в режим очікування. Philae вийшов з режиму сну в червні 2015 року, коли комета наблизилася до Сонця, що дозволило отримувати більше енергії. Однак до теперішнього часу точне місце розташування апарату залишалося невідомим.

Дозвіл камери OSIRIS виявилося достатнім для того, щоб з відстані 2,7 км виявити метровий апарат. Виявлення Philae відбулося менш ніж за місяць до закінчення місії Rosetta. 30 вересня зонд зробить свої останні спостереження. Апарат вивчить регіон Маат, після чого завершить свою місію, впавши на комету.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here