На Кубані знайшли шолом римської епохи

0
86

У ході археологічних розкопок древніх поховань в Усть-Лубенському районі Краснодарського краю вчені зробили ряд цікавих знахідок. Зокрема, дослідниками був знайдений включаючи унікальний бронзовий шолом. Про це повідомляє прес-служба Фонду Олега Дерипаски «Вільне Діло». Розкопки велися неподалік від станиці Кирпильской.


Прес-служба фонду Олега Дерипаски “Вільне діло”

Археологи вивчили 29 поховань, що належать до різних періодів історії народів, що населяли територію нинішньої Кубані.

Пресс-служба фонда Олега Дерипаски
Прес-служба фонду Олега Дерипаски “Вільне діло”

В сарматських похованнях «залізного віку» (III ст. до н. е .. – I ст. н. е..) дослідники знайшли велику кількість прикрас, посуду, зброї, бронзові дзеркала. Одна з цікавих знахідок цього періоду – масивний широкий (до 10 см) меч довжиною близько 80 див. В одному з військових поховань також був знайдений наконечник списа, що порівняно рідко зустрічається в сарматських могилах воїнів, які воліли використовувати в бою меч.

Пресс-служба фонда Олега Дерипаски
Прес-служба фонду Олега Дерипаски “Вільне діло”

Однією з найцікавіших знахідок фахівці вважають, що добре зберігся, бронзовий шолом римської епохи, що відноситься, ймовірно, до II-I ст. до н. е. Подібні знахідки в цій частині світу зустрічаються вкрай рідко. Досить сказати, що навіть на території Румунії (тут знаходилася римська провінція Дакія) за весь час виявлено лише два таких шолома, в Туреччині – один, на території від Ростова-на-Дону до Кабардино-Балкарії – п’ять. За припущенням археологів, шолом міг бути серед того озброєння, яким цар Мітрідат VI Євпатор (I ст. до н. е..) постачав союзників-сармат під час своїх численних воєн.

Остатки четырехколесной деревянной повозки (III тысячелетие до н. э.) / Пресс-служба фонда Олега Дерипаски
Залишки чотириколісної дерев’яної вози (III тисячоліття до н. е..) / Прес-служба фонду Олега Дерипаски “Вільне діло”

До нового часу (XVI-XVIII століття) відносяться відкриті археологами поховання ногайців – кочового народу, що жив у той час в цих місцях. Вони володіють ознаками могил, облаштованих за правилами, прийнятим у мусульман, – тіла покійних оберталися тканиною, поруч з ними не укладалися різні побутові предмети.

Пресс-служба фонда Олега Дерипаски
Прес-служба фонду Олега Дерипаски “Вільне діло”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here