На місці виявлення Антикитерского механізму знайдені останки

0
90

На місці аварії, де був знайдений знаменитий Антикітерський механізм, дослідники знайшли людські останки, що належали одному індивідууму, повідомляє Nature. Фрагменти черепа, а також скелета були знайдені 31 серпня під час одного із занурень в рамках проекту по дослідженню місця корабельної аварії, яка сталася неподалік грецького острова Антикітери. Останки будуть направлені на експертизу, в ході якої вченим, можливо, вдасться знайти зразки ДНК. Загиблий міг бути членом команди, яка складалася з 15-20 чоловік.

За словами дослідників, знайти людей, загиблих під час подібних аварій, вдається рідко. Зазвичай тіла покриваються товстим шаром відкладень або поїдаються рибами. Повністю збережені скелети знаходили тільки на місці катастроф, що сталися не більше п’яти століть тому, як у випадку з англійським кораблем «Мері Роуз» XVI століття і шведським кораблем «Ваза» XVII століття.

EUA/WHOI/ARGO

Залишки судна, затонулого близько 2 тисяч років тому недалеко від острова Антикітери, були виявлені добывавшими губок нирцями в 1900 році. Корабель був досить великим для свого часу. Він досягав у довжину понад 40 метрів. Ймовірно, судно розбилося під час шторму, налетівши на скелі.

EUA/WHOI/ARGO
EUA/WHOI/ARGO
EUA/WHOI/ARGO

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here