На півночі Іраку виявлено 4-тисячолітнє місто

0
104

Археологи з Тубингенского університету виявили велике місто бронзового століття недалеко від міста Дахук на півночі Іраку.

Розкопки показали, що поселення, на місці якого зараз розташована невелика курдське село Бассетки в Іракському Курдистані, з’явилося близько 3 тис. років до н. е. За словами дослідників, місто розвивався протягом понад 1,2 тис. років. Археологам під час розкопок також вдалося виявити сліди поселення в шарах Аккадської імперії (2340 – 2200 рр. до н. е), яку деякі фахівці вважають першою імперією в людській історії.

древний город на севере Ирака

Дослідження проводилося в Бассетки в період з серпня по жовтень 2016 року. Розкопки передували будівництво автомобільної траси у цьому районі. Як заявили археологи, вже зараз можна судити про значимість поселення. Місто мав стіну, яка захищала верхню частину міста близько 2,7 тис. років до н. е. Близько 1,8 тис. років до н.е. тут з’явилися великі кам’яні споруди. У ході дослідження вчені виявили фрагменти ассірійських клинописних табличок, датованих 1,3 тис. рр. до н. е. На думку археологів, таблички свідчать про існування храму, присвяченого богу Ададу. Поруч з центром основної частини міста розташовувався нижнє місто протяжністю близько кілометра. Геомагнітні вимірювання показали існування в місті розгалуженої мережі доріг, різних житлових кварталів і палацових комплексів. Недалеко від поселення знаходився некрополь. Місто мав транспортні зв’язки з іншими регіонами Месопотамії та Анатолії.

древний город на севере Ирака

Село Бассетки відома широкому загалу лише через бронзової статуї, випадково виявленої тут у 1975 році. Фрагмент зображував частину фігури, встановленої біля палацу аккадського правителя Нарам-Сіна (близько 2250 рр. до н. е.). Статуя була викрадена в 2003 році з Національного музею у Багдаді під час Іракської війни, однак пізніше була знайдена американськими солдатами.

древний город на севере Ирака

Хоча місце розкопок перебувало всього в 45 км від території, контрольованої ІГ (організація заборонена в Росії), вчені змогли дослідити район без будь-яких пригод. Група археологів складалася з 30 чоловік, які проживали в Дахуке, в 60 км на північ від Мосула.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here