На супутнику Юпітера виявлені гейзери

0
66

Космічний телескоп Hubble виявив на супутнику Юпітера Європі гейзери. Знімки струменів водяної пари, що піднімаються над крижаною поверхнею на висоту понад 160 км, були отримані в ультрафіолетовому діапазоні в період, коли супутник проходив перед Юпітером. На думку дослідників, наявність гейзерів на цьому супутнику може означати присутність підповерхневого океану.

Нові дані дають надію на реалізацію місії, в коді якої можливо буде взяти зразки з океану Європи без необхідності буріння льоду на кілька миль в глибину.

Речовина, що викидається гейзерами, мабуть, падає назад на поверхню Європи. Вчені припускають, що цей супутник Юпітера має величезний океан, води в якому в два рази більше, ніж на Землі. Цей океан, ймовірно, захований за товщею льоду, товщина якого поки невідома.

Нагадують гейзери освіти зафіксувала команда вчених під керівництвом Вільяма Спаркса з Інституту досліджень космосу за допомогою космічного телескопа (STScI) в Балтіморі. Метою спостережень було з’ясувати, чи має Європа велику атмосферу, або екзосферу.

Протягом 15 місяців вчені зафіксували 10 випадків проходження Європи перед Юпітером. У трьох випадках астрономам вдалося спостерігати схожі на гейзери освіти.

Якщо дані підтвердяться, то Європа стане другим супутником у Сонячній системі, на якому були виявлені гейзери. У 2005 році апарат Cassini виявив водяного струменя пари та пилу, що виходять з поверхні супутника Сатурна Енцелада.

У майбутньому вчені планують задіяти можливості космічного телескопа Джеймса Уебба, який буде запущений в 2018 році.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here