Надувний велосипедний шолом опинився в рази безпечніше традиційного

0
57

Фахівці зі Стенфордського університету розробили новий тип шолома для велосипедистів, який краще захищає голову порівняно з іншими представленими на ринку шоломами на основі піни.

На відміну від традиційних шоломів новий шолом створений за принципом повітряної подушки безпеки. Він закріплюється в районі шиї і під час аварії огортає голову. За словами розробників, звичайні шоломи, що захищають від пошкоджень черепа, але не рятують людину від струсу мозку. Експерименти, під час яких шолом з головою манекена кидався на металеву платформу з двометрової висоти, показали, що новий шолом пом’якшує удар в шість разів краще, порівняно з традиційними велосипедними шоломами.

Ще одна перевага нового шолома, за словами фахівців, в її непомітності. Він кріпиться в районі ворота. Такий підхід має зацікавити тих велосипедистів, які не надягають шолом з естетичних міркувань.

Новий шолом має один серйозний недолік. Він рятує людину тільки при максимальному наповненні повітрям. Під час експериментів тиск всередині шолома було максимальним. Розробники припускають, що при падінні шолом може надутися не повністю, і тоді людина ризикує отримати більш серйозні травми, ніж якщо б він був у звичайному велосипедному шоломі. Поточна версія шолома надувається за рахунок хімічної реакції, що, за визнанням дослідників, не завжди гарантує отримання максимального тиску в подушці.

Нагадаємо, кілька років тому шведські дизайнери Ганна Хаупт і Тереза Алстін представили схожу подушку безпеки для мотоциклістів і велосипедистів під назвою Hovding, яка надувається при падінні.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here