Народилася перша у світі дитина від трьох батьків

0
77

У Мексиці група американських фахівців успішно випробувала нову репродуктивну технологію, яка дозволяє виробляти на світ дитини з генетичним матеріалом від трьох батьків, повідомляє New Scientist. Хлопчик з ДНК від трьох чоловік народився п’ять місяців тому. За словами фахівців, технологія дозволяє батькам, які мають рідкісні генетичні мутації мати здорових дітей.

Мати хлопчика родом з Йорданії має синдром Лея – генетичне захворювання, що вражає центральну нервову систему. Захворювання пов’язане з мітохондріальними генами, які передаються від матері до дитини. За словами американських медиків, близько чверті з 37 мітохондріальних генів матері дитини мутували. Хоча синдром Лея ніяк не позначався на самій жінці, він став причиною загибелі її перших двох дітей. Пара звернулася за допомогою до фахівців медичного центру New Hope Fertility Center в Нью-Йорку.

Медики вирішили застосувати нову технологію, яка передбачає заміну мітохондріальних генів яйцеклітини матері на мітохондріальні гени донора. Після проведених маніпуляцій кілька яйцеклітин були запліднені сперматозоїдами чоловіка жінки. За словами керівника групи вчених Джона Жана, були отримані п’ять ембріонів, тільки один із них розвивався нормально. Цей ембріон потім був перенесений в порожнину матки. Через дев’ять місяців на світ з’явився здоровий дитина. За словами дослідників, в мітохондріях хлопчика було виявлено менше 1% мутацій, що не позначиться на його здоров’ї.

У США новий метод поки не був схвалений, тому американським фахівцям довелося виїхати до Мексики для того, щоб провести експеримент.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here