Неолітичну фігурку знайшли в музейному архіві

0
16

Фігурку, вік якої становить близько 5 тис. років, знайшли в коробці в музеї Стромнесс в Оркні, Шотландія. Артефакт був знайдений спочатку у неолитическом поселенні Скара-Брей в 1850-х рр., однак понад 150 років пролежав непоміченим в музейному архіві. За словами фахівців, це найдавніше зображення людини з усіх виявлених на території Великобританії, повідомляє Live Science.

Довжина предмета склала 9,5 см, а ширина – 7,5 див. В фігурці були зроблені отвори, що позначають очі, рот і пупок.

Артефакт був виявлений в основі кам’яної ліжка в будинку, що отримав позначення «Дім 3» у Скара-Брей. Про існування поселення стало відомо після сильного шторму. Скара-Брей було закинуто в 2,5 тис. рр. до н. е., швидше за все, через те, що місцевий клімат став більш холодним і вологим.

Призначення фігурки поки залишається невідомим. Можливо, вона використовувалася в ритуальних цілях. За словами дослідників, подібні предмети клали в будинок, який був занедбаним.

Фігурка, яку вчені назвали Буддо, була виготовлена з китового хребця. Природний канал хребця проходить від одного вуха фігурки до іншого. Не виключено, що її могли носити як підвіску. В нижній частині також є отвір, яке могло використовуватися для приєднання ніг.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here