Океан на Плутоні може ховатися під товстою крижаною кіркою

0
93

Дослідники з Браунівського університету вважають, що під товстим шаром льоду під поверхнею Плутона ховається ще не застиглий океан. До таких висновків дослідники прийшли, проаналізувавши нові дані, отримані апаратом New Horizons. За словами вчених, якщо б океан на Плутоні замерз мільйони чи мільярди років тому, вся планета стиснулася б, однак жодних слідів цього не спостерігається. Навпаки, New Horizons виявив свідчення того, що Плутон розширюється.

Поверхня карликової планети неоднорідна. Вона складається з різних типів льоду: водяного, азотного і метанового. Плутон має гори висотою в кілька сотень метрів і широку рівнину у вигляді серця. Поверхня карликової планети також покрита гігантськими тектонічними утвореннями: звивистими розломами довжиною в кілька сотень кілометрів і глибиною до 4 кілометрів. На думку вчених з Браунівського університету, ці структури свідчать про те, що підповерхневий океан поволі замерзає, що викликає розширення Плутона. Поява розломів можна було б пояснити гравітаційною дією супутника Плутона Харона, але подібні процеси повинні були відбуватися в далекому минулому, а освіти здаються свіжими за геологічними мірками.

За словами вчених, в умовах низької температури і високого тиску всередині Плутона, при повному замерзанні океану утворився так званий лід II, який має більш високу щільність у порівнянні зі звичайним льодом. В даному випадку карликова планета стиснулася б. Цього на Плутоні не спостерігається, тому дослідники зробили висновок, що океан всередині карликової планети замерз не повністю. Вчені підрахували, що крижана кірка, що покриває Плутон, має товщину близько 300 км. Можливо, крижаний шар може бути ще більше, враховуючи наявність азотного і метанового льоду, який виявив New Horizons на поверхні. За словами дослідників, ці льоди є хорошим ізолятором, який допоміг Плутону уникнути значних втрат тепла.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here