ОПК розробила повітряного змія для розвідки

0
86

Об’єднана приладобудівна корпорація (ОПК) створила лінійку повітряних кайтів, з допомогою яких можна вести моніторинг місцевості і ретранслювати сигнали зв’язку. Розробку веде Долгопрудненское конструкторське бюро автоматики, що спеціалізується на виробництві повітроплавної техніки.

Такий кайт являє собою повітряного змія великої площі, який може підніматися на висоту до декількох кілометрів. Він може вирішувати велике коло завдань. Зокрема, це ідеальний ретранслятор зв’язку для військових кораблів, сухопутних підрозділів. З його допомогою можна перекидати вантажі в умовах пересіченій місцевості, наприклад через гори, річки, яри, а також здійснювати відео – і метеонаблюдение, радіаційний контроль і т. д.

Щоб відірватися від поверхні, використовується підкачка гелієм, далі «крило» летить за рахунок повітряного потоку. Для вирішення різних завдань можуть бути передбачені кайти різної розмірності і вантажопідйомності, площею від 30 до 250 кв. м.

Головна відмінність кайта від аеростата – стійкість до сильних вітрів, пояснили в прес-службі ОПК. При цьому конструкція кайта гарантує стійкість польоту навіть під час штормової погоди, коли інші літальні апарати не можуть піднятися у повітря.

Для транспортування малогабаритних вантажів під куполом встановлюється обладнання, що дозволяє коригувати напрямок. Крім того, конструкція кайта дозволяє експлуатувати його в екстремальних умовах – на суші, в горах і на морі, повідомляє прес-служба ОПК.

«Ідея кайта не нова, вона давно цікавила військових та інших замовників. Але технічно реалізувати її досі не вдавалося – просто не існувало відповідних матеріалів. При сильному вітрі вітрило не має рватися, необхідно виключити ризик втрати встановленої на ньому дорогої апаратури. Нашим фахівцям вдалося вирішити цю задачу, в тому числі створені спеціальні надміцні матеріали, що витримують сильні вітри, простріли та порізи», – розповів представник ОПК.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here