Орангутанг скопіював людські звуки

0
56

Британські учені з Даремського університету зробили крок на шляху до розуміння того, як з’явилася людська мова. Дослідники провели експеримент з метою дізнатися, чи можуть орангутанги свідомо змінювати видавані ними звуки і запам’ятовувати їх.

Раніше вважалося, що найбільш близькі до людини вищі примати здатні виробляти нові звуки. Також вчені припускали, що керувати своїм голосом і контролювати голосові зв’язки для отримання голосних звуків вищі примати не можуть.

Однак нове дослідження, в якому взяв участь орангутанг на прізвисько Рокі із зоопарку в Індіанаполісі в США, показало, що ці тварини здатні копіювати тон голосу людини.

Вчені порівняли скопійовані орангутангом звуки з вже відомими звуками орангутангів, збереженими в базі. В базі було більше 12 тисяч годин записів спостережень за більш ніж 120 орангутангами, які жили в неволі і в дикій природі. Проаналізувавши наявні дані, дослідники зробили висновок, що звуки, які видавав Роки, відрізнялися від звуків, наявних у базі. На думку фахівців, орангутанг зміг вивчити нові звуки і управляти своїм голосом. Раніше вважалося, що орангутанги несвідомо виробляють звуки.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here