Паралізований зміг відчути роботизовану руку

0
91

Американець Натан Коупленд, став частково паралізованим після що сталася 10 років тому аварії, зміг відчути дотику до пальців роботизованої руки. Такий підсумок експерименту, проведеного фахівцями Піттсбурзького університету, повідомляє Guardian. Раніше ця ж група вчених вже демонструвала можливість управління роботизованою рукою силою думки, однак зараз вченим вперше вдалося реалізувати передачу сигналів в зворотному напрямку.

Під час експерименту асистент стосувався пальців роботизованої руки, сигнали з якої надходили прямо в мозок Коупленда. Чоловіка просили назвати, яким пальцях доторкався помічник. Коупленд легко впорався з цим завданням. За його словами, виникали у нього відчуття були «майже як справжні».

«Я міг відчувати кожен палець. Це, дійсно, фантастичне», – говорить Коупленд. – «Іноді я відчував щось на зразок електрики, іноді це був тиск».

Зараз Коупленд вже вміє керувати робоизированной рукою. Для цього йому довелося протягом шести місяців носити імплантовані в мозок електроди. За цей час він зміг домогтися точних рухів роботизованої руки.

Щоб Коупленд відчув дотику до неї, відбувалась стимуляція тих областей мозку, які активізуються у цих випадках у звичайної людини. Чоловік з зав’язаними очима зміг з 84% точністю визначити, до якого пальця роботизированой руки торкався асистент.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here