Предки хоббітів виявилися ще більш низькорослими

0
89

Антропологи виявили в Індонезії фрагмент нижньої щелепи, а також кілька зубів, що належали одному дорослому і, можливо, двом юним представникам хоббітів Homo floresiensis. Вік останків становить близько 700 тис. років. На думку вчених, вони є прямими предками хоббітів з острова Флорес, які жили близько 50 тис. років тому. Ці люди мали зріст всього 1,5 метра. Цікаво, що предки хоббітів з острова Флорес були ще більш низькорослими.

Вперше про представників Людини флоресского світ дізнався в 2003 році, коли в печері Ліанг-Буа були виявлені частково збережені скелети дев’яти індивідів. Тоді вчені порахували, що вони є нащадками перших Homo erectus, що опинилися ізольованими на острові мільйон років тому.

Дослідники також знайшли докази того, що Homo floresiensis вміли розводити вогонь, виготовляти інструменти і обробляти тварин. Деякі фахівці вважають, що люди з острова Флорес мали генетичні відхилення.

Нове відкриття свідчить про те, що Homo floresiensis заселяв острів протягом дуже довгого часу. У дослідженні брали участь вчені з Національного музею природи та науки в Токіо і австралійського університету Вуллонгонг. Місце, де були зроблені знахідки, розташоване в містечку під назвою Мата Менге в 70 км на схід від печери Ліанг-Буа.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here