Російські танки отримають плащі-невидимки

0
71

Спеціальний «плащ-невидимка» від «Росэлектроники» проходить випробування по лінії Міноборони Росії, повідомляє Ростех. Завдяки новим матеріалом розробки холдингу він зможе захищати військову техніку – танки, літаки і бойові кораблі – від засобів радіоелектронної боротьби.

За словами глави холдингу Ігоря Козлова, випробування можуть завершитися в 2017 році, після чого розробка почне надходити у війська.


proishestviya.com

Як заявив Ігор Козлов, «плащ-невидимка» дозволить захищати від впливу засобів радіоелектронної боротьби будь-які системи озброєнь і військової техніки.

«Плащ» вкрай ускладнює селектирования радіоелектронними засобами того чи іншого об’єкта. Вони його ідентифікують, але не селектируют, що це саме за об’єкт.

Волокна сплетені таким чином, що радіоелектронний засіб не ідентифікує, наприклад, танк як танк.

Розробка дозволить прикривати не тільки стаціонарні системи озброєння чи військової техніки, але і знаходяться в русі. В даний час «плащ» проходить випробування на одному з бойових кораблів.

Тканина захищає від електромагнітних випромінювань в діапазоні частот від 0,5 до 50 ГГц. «Плащ-невидимка» складається із спеціального феритового волокна. Цей матеріал дозволяє знизити рівень електромагнітного поля до 10-30 дБ (відбите від матеріалу випромінювання) і до 100 дБ (пройшло через матеріал випромінювання). Він може працювати при температурі від -50 до +110 °С.

Розробка дозволяє зробити як стаціонарні, так і рухомі об’єкти на полі бою практично не помітними для високоточної зброї, наведення якого відбувається за різних фізичних полів: теплового, інфрачервоному і електромагнітному.

Відмітними особливостями феритовою тканини є також широкосмугових і низька поверхнева щільність – не більше 0,2 кг/м2, що значно розширює потенційні сфери її застосування. Це не тільки захист радіоелектронного обладнання, але і використання, наприклад, в медицині, зонах дії діагностичною, терапевтичною, обеззараживающей електронної апаратури.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here