Російські вчені зарядили телефон на відстані 1,5 кілометра

0
80

Фахівці РКК «Енергія» успішно провели експеримент в рамках наземної відпрацювання технології передачі електроенергії з одного об’єкта на інший за допомогою інфрачервоного лазерного випромінювання, повідомляє сайт «Роскосмосу».

Передача енергії здійснювалося між двома будівлями підприємства. Випромінювач розташовувався на висоті 20 метрів, приймач діаметром усього близько 10 см – на висоті 30 метрів. В ході випробувань лазерний промінь за допомогою унікальної системи наведення був направлений в приймач і успішно трансформований в електроенергію, використану потім для електропостачання іншого лазера і зарядки мобільного телефону. Для візуалізації експерименту був використаний зелений маркерный лазер.

При потужності лазера в 5 ват акумулятор ємністю 2000 мА? заряджається за 8 годин. За словами розробників, російським фахівцям вдалося впоратися з негативним впливом атмосфери на промінь при передачі енергії, що відрізняє її від інших систем, випробуваних за кордоном. Крім того, нововведенням є і приймачі, які дозволяють отримувати ефективність до 60%.

Крім космосу, де атмосфера відсутня, подібні розробки можуть знайти застосування в тих сферах, де є необхідність у використанні автономних робототехнічних систем, наприклад, в МВС і МНС.

Технології лазерного електропостачання дозволяють значно збільшити автономність дистанційно керованих пристроїв і тим самим значно підвищити їх ефективність.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here