Рослини виявлені на рекордній висоті

0
96

Вчені з Чеської академії наук виявили судинні рослини на рекордній висоті – 6150 метрів над рівнем моря. Рослини були знайдені на горі Shukule II в регіоні Ладакх в Індії, повідомляє New Scientist.

Під час підйому по південно-західному схилу дослідникам вдалося виявити шість видів подушечников на ділянці площею не більше футбольного поля.

За словами вчених, для судинних рослин така висота рекордна. Відомо, що мохи, які не відносяться до цієї групи, можуть рости набагато вище.

Знайдені біологами рослини пристосувалися до існування в умовах довгої суворої зими і нестачі води. Подушечники – невеликі рослини. Окрема рослина не більше монети за розміром. Існувати при низьких температурах їм допомагає наявність «антифризу», яка містить велику кількість цукру. Листя цих рослин розташовані у вигляді розеток. Коріння подушечников також короткі. Як вважають вчені, потепління клімату призводить до того, що рослини починають рости вище, ніж раніше. За словами дослідників, середня температура в цьому місці під час вегетаційного періоду підвищилася на 6 градусів Цельсія протягом останніх десять років.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here