Шимпанзе вбили і зїли свого колишнього альфа-самця

0
88

Вчені з Міннесотського університету стали свідками вбивства групою шимпанзе свого колишнього лідера. Інцидент стався в охоронній зоні Фонголи в Сенегалі. Жертвою став самець по імені Фудуко. За словами дослідників, він був забитий камінням і палицями. Після смерті його тіло неодноразово було атаковано молодими самцями і літній самкою. Остання навіть частково з’їла його плоть, повідомляє New Scientist.

Це один з дев’яти відомих випадків, коли шимпанзе вбивали дорослих самців зі своєї групи, а не з чужої. Шимпанзе зазвичай живуть в групах, в яких дорослих самок більше, ніж самців. У групі, де сталося вбивство, співвідношення самців і самиць було зворотнім. Посилилася конкуренція, ймовірно, і була ключовим чинником, що зумовив вбивство. Як вважають дослідники, які займалися вивченням шимпанзе в Сенегалі, зміна гендерного співвідношення пов’язано з тим, що в країні самок шимпанзе активно виловлюють для отримання потомства з метою подальшого продажу.

Тринадцять років тому Фудуко був альфа-самцем в групі. Користуючись своїм становищем, він виявляв себе як тиран». У нього була «права рука» – самець на прізвисько Мамаду, який був бета-самцем. У 2007 році Мамаду отримав серйозні поранення і навіть був змушений відокремитися від групи на кілька тижнів. Після свого повернення він втратив свій статус.

Оскільки Фудуко підтримував союз зі своїм тепер уже слабким іншому, його піддали остракізму на роки. Вчені бачили Фудуко тільки один-два рази на рік.

До 2013 року Мамаду відновив свій статус, альфа-самцем став його брат Давид. Мамаду і Давид взяли Фудуко назад, проте інші члени групи продовжували періодично його переслідувати. Особливу ненависть до Фудуко живили п’ять молодих самців.

Одного разу вранці вчені почули гучні крики шимпанзе поблизу. На світанку дослідники побачили вже мертвого Фудуко, що стікав кров’ю. У нього були рани на правій нозі, пальцях, спині і анусе. Пізніше у нього виявили та зламані ребра. Після його смерті молоді самці продовжили знущатися над його тілом, вони кидали в нього каміння і били палицями, ламаючи кінцівки. Крім того, вони рвали його плоть зубами. Більше інших в цьому досягла успіху літня жінка – мати Мамаду і Давида, тих самців, які були єдиними, які не нападали на Фудуко. Мамаду навіть намагався розбудити свого старого друга.

За словами вчених, точно невідомо, чи усвідомлюють шимпанзе факт смерті. До цього фахівці вже бачили, як ці примати б’ють своїх мертвих родичів. Однак спостерігати канібалізм у шимпанзе раніше дослідникам не доводилося.

Після того, як Фудуко був убитий, Мамаду також спіткала сумна доля: його вигнали з групи ті ж молоді самці, які раніше нападали на його союзника.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here