«Шипшина» перехопить безпілотник за секунди

0
85

Об’єднана приладобудівна корпорація (ОПК) створила комплекс радіоелектронної боротьби «Шипшина-АЕРО». Нова розробка здатна пригнічувати сигнал управління безпілотником, зламувати його бортові системи, а також з точністю до декількох сантиметрів визначати координати місця, звідки ведеться управління.

Апаратура комплексу базується на шасі високої прохідності КАМАЗ. Такий комплекс РЕБ здатний виявляти і ідентифікувати сигнали управління безпілотниками противника в радіусі близько 10 км. Після цього, виходячи з параметрів мети, «Шипшина» вибирає найбільш підходящий тип перешкоди.

Потужна шумова перешкода «Шипшини» може повністю придушити сигнал управління, проаналізувавши і оцінивши параметри, спотворити сигнал, а також «відрізати» БЛА від оригінального сигналу і замінити його своїм. Система створює помилкове навігаційне поле, в результаті чого безпілотник відводить убік і приземляється в заданій точці. Таким чином, комплекс здатний не тільки зламувати бортові системи управління безпілотника, але і повністю брати його під контроль.

При цьому від виявлення безпілотника до придушення сигналу керування йде менше хвилини, а якщо частоти відомі заздалегідь, то менше секунди.

Крім того, система призначена не тільки для боротьби з безпілотними літальними апаратами – з її допомогою можна придушувати командні пункти зв’язку, сигнали стільникових мереж, мережі Wi-Fi, WiMAX і DECT.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here