Ссавці трохи не вимерли разом з динозаврами

0
97

Вчені з університету Бата вважають, що понад 90% всіх видів ссавців зникли в той же самий період, що і динозаври – 66 млн. років тому, коли, згідно з поширеною гіпотезою, на Землю впав гігантський астероїд.

Дослідники, вивчаючи ссавців, що жили в кінці крейдяного періоду на території сучасної Північної Америки, прийшли до висновку, що 93% видів вимерли на межі крейдяного і палеогенового періодів. Однак на відміну від динозаврів ссавці змогли швидко відновити число видів, при цьому даний процес відбувався швидше, ніж раніше припускали вчені.

Після зіткнення Землі з астероїдом більша частина рослин і живих істот зникли, тому що вижили тварини могли харчуватися комахами, які поїдали загиблі рослини і померлих тварин. На думку вчених з університету Бата, на суші найбільшими тваринами, яким вдалося вижити, були розміром не більше кота. Ссавці швидко відновили свою видову чисельність за дуже короткий період. Більш того, число видів ссавців протягом 300 тис. років стало в два рази більше в порівнянні з періодом до масового вимирання. Проведене вченими дослідження також показало, що ссавці постраждали від вимирання більше, ніж такі тварини, як ящірки, черепахи і крокодили. Однак у той же час ссавці виявилися більш пристосованими до нових умов. На подив дослідників, швидкість відновлення видів ссавців відрізнялася в різних частинах континенту.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here