Стародавні зображення єгипетських човнів знайдені в будівлі в Абідосі

0
75

Більше 120 зображень давніх єгипетських човнів були виявлені на стіні всередині одного з будинків в Абідосі. Саме спорудження було побудовано понад 3,8 тис. років тому недалеко від гробниці фараона Сенусерта III, повідомляє Live Science. Під час розкопок археологам з Пенсільванського університету вдалося знайти лише кілька дощок від дерев’яного судна, яке могло бути побудовано в Абідосі або доставлено в це місце.

Зображення були створені на білій штукатурці стін будівлі. Великі малюнки досягали в довжину 1,5 метра. Вони зображували великі судна з щоглами, вітрилами, снастями, веслами, іноді з веслярами. Менші за розміром зображення мали довжину всього близько 10 див. Хоча в даний час збереглося близько 120 малюнків, археологи припускають, що їх число могло бути більше. Крім човнів на стінах були також виявлені зображення антилоп, биків і квітів.

изображения египетских лодок

Недалеко від входу в будівлю, яка мала площа 21 на 4 метри, дослідники знайшли більше 145 глиняних судин, велика частина з яких були покладені таким чином, щоб їх горлечко було повернуто у напрямку до входу. Ці судини використовувалися для зберігання рідини.

изображения египетских лодок

Про існування будівлі вперше було згадано в 1904 році в доповіді експедиції Egypt Exploration Fund, яка працювала в Абідосі з 1901 по 1903 рр. У членів експедиції не було часу на розкопки, тому споруда так і залишилося недослідженим, вчені обмежилися лише вивченням його верхній частині.

Хто є автором малюнків, залишається невідомим. Однак, за словами дослідників, зображення були створені протягом короткого періоду часу. Також незрозумілим є призначення судин у ходу в будівлю.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here