Стрижі встановили рекорд по тривалості перельоту

0
81

Шведські вчені з Лундського університету з’ясували, що звичайні стрижі здатні безперервно перебувати в повітрі протягом 10 місяців. За словами дослідників, це абсолютний рекорд для пернатих.

Стрижі, широко поширені в Європі, здійснюють тривалі перельоти, використовуючи висхідні потоки повітря. Вчені встановили датчики на 19 птахів, які повинні були зробити щорічний переліт в Центральну Африку. До свого здивування, дослідники виявили, що три птиці за весь час своєї подорожі не торкалися землі. Гіпотезу про те, що стрижі можуть здійснювати тривалі перельоти, висунув британський вчений Рон Локли в 1970 році, однак тільки зараз орнітологи отримали докази цього.

Стрижі харчуються комахами, яких ловлять у повітрі. Екстремальні умови існування не впливають на тривалість їхнього життя, що, за підрахунками вчених, становить близько 20 років.

Цікаво, що ці птахи найбільш активні в нічний час. Вдень вони, як правило, літають у повітряних потоках. Вчені виявили, що стрижі, як мінімум двічі в день, зазвичай на світанку і в сутінках, піднімалися на висоту близько 3 тис. метрів. Після цього птахи повільно знижувалися. Ймовірно, цей час вони використовували для сну. Вчені підрахували, що за все своє життя стрижі долають відстань у 14 разів перевищує відстань між Землею і Місяцем.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here