Створена програма для читання по губах

0
68

Дослідники з Оксфордського університету розробили комп’ютерну програму під назвою LipNet, яка дозволяє читати по губах. Точність розпізнавання становить 93,4% – показник, недосяжний навіть для людей-професіоналів, повідомляє Telegraph.

За словами розробників, програма допоможе людям з вадами слуху. Крім того, LipNet дозволить спілкуватися навіть в дуже галасливих місцях. Програму можна використовувати і для більш непорядних цілей, наприклад, з її допомогою можна дізнатися, про що говорять люди, що потрапили у камери відеоспостереження.

Для того, щоб LipNet успішно розпізнавала слова, фахівці спочатку «пропустили» через неї більше 30 тис. відеороликів, в яких люди вимовляли різні фрази. Особливість програми в тому, що вона обробляє всю фразу цілком, а не окремі слова. Це дозволило досягти більш точного розпізнавання.

Поки програма не може розпізнавати слова в реальному світі. В даний час вона працює тільки з фразами, побудованими певним чином. Пропозицію, яка здатна розпізнати LipNet, повинна мати наступну структуру: команда, привід, буква, цифра, прислівник. Наприклад, «поклади синій в м 1 швидко». Крім того, програма поки розуміє тільки фрази 34 осіб, які брали участь в експерименті. Для того, щоб LipNet вміла розпізнавати мову людей з різними акцентами, необхідна база з великою кількістю відео.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here