Створена віртуальна модель будинку банкіра з Помпеї

0
74

Шведські фахівці з Лундського університету створили віртуальну тривимірну модель будинку помпейского фінансиста Луція Цецилія Юкунда (Lucius Caecilius Iucundus), що жив у I ст. н. е.

Робота проводилася в рамках дослідження району Insula V1. Проект стартував за підтримки Шведського інституту в Римі в 2000 році.

Сканування місцевості було проведено у 2011 – 2012 рр. До теперішнього моменту вчені представили тривимірні моделі розкопаних будівель. За словами учасників проекту, дослідження дозволить більше дізнатися про те, як жили люди в Помпеях до виверження Везувію.

Завдяки використанню сучасних технологій стало можливим в деталях і з високою точністю передати те, як виглядав будинок Луція Цецилія Юкунда 2 тисячі років тому.

Крім цього споруди вчені під час дослідження також виявили залишки підлоги 79 р. н. е. і фрагменти інших будівель, у тому числі таверни, пральні, пекарні та залишки кількох садів. В одному з садів археологи виявили, що під час виверження вулкана деякі крани, які перекривали воду для розташованого поруч басейну, були відкриті: вода ще надходила в нього, коли Помпеї покрив попіл.

В виявленої неподалік крамниці також були знайдені три прозорі стекла, зроблені з кристалічного гіпсу і покладених один на одного.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here