Створені автоматично змінюють фокусування очки

0
77

Група вчених з Університету Юти розробили розумні окуляри з рідкими лінзами, які автоматично підлаштовують фокус в залежності від того, куди користувач дивиться: вдалину або на предмети, розташовані поблизу.

За словами дослідників, люди, які користуються окулярами для читання, змушені знімати їх для того, щоб бачити об’єкти вдалині. Нові окуляри знімати не доведеться, кажуть дослідники.

Людське око має всередині «лінзу», яка змінює фокусування в залежності від того, на що людина дивиться. Проте з часом око поступово втрачає цю здатність. У результаті людям доводиться користуватися окулярами для читання або з біфокальними окулярами лінзами.

Лінзи в розроблених вченими з Університету Юти окулярах складаються з товстого шару безбарвної рідини (гліцерину), обмеженою мембранами з двох сторін. Задня мембрана кожної лінзи приєднана до кільком механічним актуаторам, які рухають її вперед і назад, змінюючи її кривизну.

Лінзи поміщені в особливу оправу, всередині якої захована електроніка і батарея. В районі перемички знаходиться інфрачервоний далекомір, що вимірює відстань до об’єкта, на який людина дивиться. За словами дослідників, лінзи змінюють фокусна відстань за 14 мілісекунд. Розташована всередині оправи батарея може підзаряджатися. Її заряду вистачає на 24 години.

Дивитися відео

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here