«Техмаш» відчуває «інтелектуальні» боєприпаси

0
117

«Техмаш» приступив до випробування нових артилерійських боєприпасів, які оснащено інтелектуальною системою дистанційного підриву, повідомляє Ростех.

Зовні новий снаряд нічим не відрізняється, але головна його особливість полягає в наявності мініатюрного детонатора з штучним інтелектом.

«Він дозволяє в момент пострілу запрограмувати снаряд на підрив у певний час. Це час автоматично розраховується комп’ютером в залежності від відстані до цілі. Подлетев до мети, боєприпас вибухає і створює хмара з декількох тисяч шрапнельных кульок, яке здатне вивести з ладу малорозмірний безпілотник або, наприклад, розвідувальний квадрокоптер», – пояснив принцип дії генеральний директор концерну «Техмаш» Сергій Русаков.

Нові боєприпаси були розроблені НВО «Прилад», що входить в «Техмаш». За словами головного конструктора підприємства Олега Чижевського, враховуючи перспективність розробки, очікується, що незабаром після завершення всіх випробувань вона буде прийнята на озброєння.

На першому етапі такі боєприпаси отримають 57-мм бойові модулі АУ-220М «Байкал», які вже увійшли до складу озброєння бронетранспортерів «Бумеранг», бойових машин піхоти на базі платформи «Армата» Т-15 і БМП сімейства «Курганец-25».

Надалі «Техмаш» планує розробити боєприпаси калібром 30 мм для більш старих БТР-82, БМП-2, БМП-3.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here