У Данії знайдено ящик з інструментами вікінгів

0
85

У Данії в районі фортеці вікінгів Borgring на острові Зеландія виявлені залишки дерев’яного ящика, в якому знаходилися інструменти. Знахідка була зроблена недалеко від одних з чотирьох воріт фортеці, коли кілька археологів-любителів зафіксували за допомогою металошукачів присутність металевих предметів під землею, повідомляє Science Nordic.

За словами дослідників, це досить рідкісна знахідка, оскільки в часи вікінгів метал цінувався і зазвичай той, хто знаходив загублені інструменти, переносив їх і використовував у своїх цілях.

Сканування за допомогою комп’ютерного томографа показало, що в ящику перебували кілька ложечных свердел і волочильная дошка, яку вікінги використовували для отримання дротяних браслетів.

Ложечные свердла застосовувалися для різання отворів в деревині. Крім того, в ящику знаходився інструмент, схожий на кліщі. Усього дослідниками було знайдено 14 предметів. З-за дуже поганого стану визначити, що це були за інструменти, буде вкрай складно.

За словами археологів, ящик з інструментами знаходився в районі східних воріт під час їх обвалення в другій половині X століття. Швидше за все, інструменти були в майстерні, яка розташовувалася біля воріт. Коли ворота впали, можливо, з-за того, що вони погнили, власник скриньки не встиг його врятувати. Майстерня займала площу 30-40 квадратних метрів і мала горн.


Stine Jacobsen / ekstrabladet.dk
Stine Jacobsen / ekstrabladet.dk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here