У Данії знайшли 5-тисячолітню карту на камені

0
68

Студенти-археологи виявили на датському острові Борнхольм камінь, який, як вважають фахівці, може представляти собою карту епохи неоліту. Знахідка була зроблена влітку цього року під час розкопок святилища Васагорд в південній частині острова. Вік предмета вчені оцінили в 4,7 тис. – 2,9 тис. років, повідомляє The Local. На думку дослідників, на камені зображені розташовувалися поблизу поля. Камінь досягав у довжину близько 5 див.

«Насічки на камені – не випадкові подряпини», – говорить д-р Флеммінг Кол. – «Деякі з елементів позначають зерна, інші – рослини з листям». Ці ділянки оточували поля, готові до посіву. Інші елементи на камені були інтерпретовані як зображення огорож, дерев і стежок.

За словами Кола, раніше наскальні малюнки, схожі на карти, знаходили в Італії, однак на території Скандинавії це перша знахідка такого роду.

Під час попередніх розкопок в Васагорде були знайдені інші камені, ймовірно, зображували сонце і його проміння. Ці предмети могли використовуватися при здійсненні ритуалів. Подібно цим каменям нещодавно виявлений камінь був розколотий на дві частини.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here