У Діони знайшли підповерхневий океан

0
72

У супутника Сатурна Діони існує підповерхневий океан. До такого висновку дійшли вчені, проаналізувавши дані, отримані апаратом NASA Cassini під час обльоту 16 червня 2015 року. Таким чином, Діона стала третім супутником Сатурна після Титану і Енцелада, у якого, можливо, є прихований під крижаною корою океан.

За словами дослідників, гравітаційні аномалії, які були зафіксовані Cassini, пояснюються наявністю великого океану всередині супутника. Як вважають вчені, розгойдування Діони свідчать про наявність водяного резервуара, розташованого на глибині близько 100 км під поверхнею, повідомляє Astronomy Now. У Енцелада океан, як припускають дослідники, знаходиться набагато ближче до поверхні. Глибина океану в Діони, який обволікає величезна кам’янисте ядро, може досягати декількох десятків кілометрів.

Хоча Діона в даний час не проявляє ознак активності на відміну від Енцелада, выбрасывающего струменя водяної пари в космос в районі південного полюса, її розтріскана поверхню свідчить про «буйному минулому».

Океан на Діоні міг існувати на протязі всієї її історії. У ньому можуть і в даний час підтримуватися необхідні для життя мікроорганізмів умови.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here