У Фанагорії знайдений фрагмент стели перського царя Дарія

0
84

На Таманському півострові в районі історико-археологічного музею-заповідника «Фанагорія» був виявлений великий фрагмент мармурової плити з написом, зробленим від імені перського царя Дарія I, що жив в 550-486 р. до н. е.

Напис на стелі була зроблена на древнеперсидском мовою клинописом. За словами археологів, від напису збереглося 10-20%. Судячи з розшифрованим фрагментів, вона була зроблена від імені Дарія I. Артефакт був знайдений у шарах, що відносяться до другої чверті V ст. до н. е.

Напис має декілька невідомих слів, одне з яких, на думку вчених, означає топонім «Мілет». Таку назву носив найбільший грецький місто в Іонії (сучасна Мала Азія).

На початку V ст. до н. е. Мілет став центром Іонійського повстання еллінських полісів проти Дарія I. Заколот був пригнічений 494-493 рр. до н. е. На думку вчених, цар після своєї перемоги над греками поставив в місті мармурову стелу з повідомленням про свій тріумф.

Згодом частина розбитої стели потрапив в Фанагорию. Археологи припускають, що сюди фрагмент прибув в якості баласту на одному з кораблів, оскільки свого каменя на Таманському півострові немає. У давні часи кам’яні блоки для будівництва доставлялися сюди морем, в тому числі, і з Середземномор’я.

Остатки стен древнейших оборонительных сооружений Фанагории
Залишки стін найдавніших оборонних споруд Фанагорії

У Фанагорії археологи також виявили великий комплекс будівель з сирцевої цегли. Судячи по їх розташуванню (край пагорба), товщині стін (більше одного метра) і формою споруд (подквадратные в плані конструкції, поставлені по відношенню один до одного в шаховому порядку), це міські оборонні споруди. За попередньою оцінкою археологів, вони були зведені не пізніше кінця VI ст. до н. е., а зруйновані раніше середини V ст. до н.е. Можливо, це залишки найперших фанагорийских укріплень.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here