У Грузії виявлено стародавнє поселення

0
80

Грузинські археологи повідомили про виявлення раніше невідомого городища, що знаходився поруч з курганом бронзового періоду, повідомляє Agenda.ge з посиланням на Національне агентство охорони культурної спадщини Грузії (NACHPG).

Поселення було знайдено в Кахетії на сході країни на березі річки Іорі. Залишки городища займають площу 25 тис. квадратних метрів. Споруди в поселенні мали стіни товщиною 1 – 1,2 метра. Для зведення будівель був використаний цегла-сирець. Будівлі були різного розміру і форми. За словами археологів, будівлі були пошкоджені в результаті сильної пожежі. На схід від поселення розташований курган діаметром 115 метрів і висотою 20 метрів. Це найбільший курган з усіх виявлених у Грузії.

Під час поверхневого обстеження були знайдені різні предмети (покрита червоною фарбою посуд і точильні камені) і матеріали, в тому числі бассанит. До якого періоду відноситься поселення, поки невідомо. У цьому році планується зібрати міжнародну групу археологів, які приступлять до розкопок городища.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here