У карибській печері знайшли малюнки аборигенів і європейців

0
33

Належить Пуерто-Ріко острів Мона в Карибському морі відомий своєю великою мережею печер. У їхніх темних підземних камерах археологи з Британського музею в Лондоні і Лестерського університету несподівано виявили наскальні малюнки, які були створені як тубільців, так і європейськими колонізаторами, повідомляє Live Science.

Невеликий острів, як вважають вчені, був заселений близько 5 тис. років тому. Відомо, що на цьому острові висадилася експедиція Христофора Колумба під час свого другого плавання в 1494 році.

Під час вивчення печер група вчених виявила, що у 30 з 70 вивчених печерних систем були присутні сліди перебування людини в доколумбовый період. Дослідники виявили в них тисячі наскальних малюнків, які зображували різні геометричні фігури і зооморфних істот. Деякі з малюнків були датовані XIV століттям.

рисунки на острове Мона

В одній з печер на південному узбережжі острова дослідників чекав сюрприз. Поряд з малюнками, створеними тубільцями, вчені виявили імена, дати і християнські символи. Археологи вважають, що вони були викарбувані в скелі вже після XVI століття. Деякі написи містили фрази з Біблії на латиниці. Одне з написаних на стінах печери імен пов’язано з реальним жили людиною – Франциском Алегре. Відомо, що він приплив на острови з Іспанії зі своїм батьком у 1530-х рр. і був представником іспанського короля в Пуерто-Ріко.

рисунки на острове Мона

У печеру було складно потрапити. Дослідники припускають, що проникнути в неї європейцям допомогли тубільці. Зараз для того, щоб увійти в печеру, необхідно забратися по прямовисній скелі і пролізти через вузький отвір. Не виключено, що написи могли бути створені місцевим населенням, звернених у християнство.

рисунки на острове Мона
рисунки на острове Мона
рисунки на острове Мона

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here